Radyo Lider
Müzik neden anıları canlandırır?
Müzik neden kulağa hoş gelir?
Müzik yaşlıların hafızasına iyi gelmiyor
İsmail YK nın yeni imajı

Hayata müzik arası verin

Hayata müzik arası verin

Yazın gideceğiniz müzik festivalleri için şimdiden planınızı yapın. Çünkü programlar bir bir açıklanıyor

Günlük hayatın sorunlarından, stresinden binlerce kilometre uzaklaşmak, arkadaşlarla kimi zaman sabahın ilk ışıklarına kadar hoşça vakit geçirmek. Ama hepsinden önemlisi harika müzikler dinlemek, sevdiğiniz müzisyenlerin canlı performanslarına tanık olmak... Şu sıralar en keyif aldığım aktivitelerden biri önümüzdeki aylarda yurtdışında gerçekleşecek müzik festivallerinde kimlerin sahneye çıkacağını, hangi etkinliklerin gerçekleşeceğini takip etmek. Yurtdışı deyince gözünüz korkmasın. Havayolu şirketlerinin bilet kampanyalarını takip ederek, Airbnb gibi ucuz konaklama yollarını araştırarak makul bir bütçeyle bu festivallere gidebilirsiniz. Tabii tüm bunları programlamak için zamana ihtiyacınız var. Aslında bu aylar, yaz festivalleri için harekete geçmenin tam zamanı. Gideceğiniz festivali seçmekle işe başlayın. İşte programları belli olan festivallerden birkaçı: 

Primavera Sound Festival (28-30 Mayıs): 
İspanya'nın güzeller güzeli şehri Barselona'da gerçekleşiyor. Limanda Parc Del Forum olarak bilinen devasa komplekste yapılan festivalde çimlere yayılma şansınız yok denecek kadar az. Alanın neredeyse tamamı beton. Öyle çeşitli aktivitelerle karnaval havasında geçen bir festival de değil. Ama binlerce kişinin bir performanstan diğerine akın edişine tanıklık etmek müthiş. Geçen yıl 350'ye yakın canlı performansın gerçekleştiği festivalde bu yıl The Strokes, Ride, Interpol, Caribou, Patti Smith & The Band, Perfume Genius ve Sleater-Kinney gibi yine harika grupların ve müzisyenlerin resmi geçidi yaşanacak. 

Sziget Festival (10-17 Ağustos):
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Tuna Nehri üzerindeki Obudai Adası'nda yapılıyor. Obudai, bir haftalığına özgürlük adasına dönüşüyor. Sziget'i Sziget yapan birbirinden renkli etkinlikleri. Neredeyse her gün ana sahnenin önünde dev partiler gerçekleşiyor. Kamp yapma imkanı da var. Bu yıl ilk açıklanan isimler arasında Robbie Williams, Florence and the Machine, alt-J dikkat çekiyor. 

Reading Festival (28-31 Ağustos): 
İngiltere'nin Reading kenti, festival zamanı dev bir müzik kasabasına dönüşüyor, müzikseverlerin akınına uğruyor. Festivalin bu yılki programı Mumford & Sons, Metallica, Deadmau5, Jamie T, Royal Blood gibi heyecan verici isimlerle uzayıp gidiyor. 

Rock Werchter (25-28 Haziran): 
Belçika'nın Werchter adlı kasabasında gerçekleşiyor. Avrupa'nın en büyük müzik festivallerinden. Katılımcıların sayısı yüzbinlerle ifade ediliyor. Foo Fighters, Kasabian, Pharrell Williams, Angus and the Julia Stone desek yeterli olur mu?  Sabah

Haber Etiket : Hayata müzik arası verin, Hayata müzik arası verin Haberi

Son Haberler

Uzun Sözün Kısası Türkiye'nin Lider Radyosu. Mobil Radyo İndir Radio Lider Canlı Yayın Radyo Dinle Tüm Hakları Saklıdır © 2015